Sodas, Daržas

Populiariausi vaismedžiai yra obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios ir pan. Ko gero mažiausiai priežiūros reikalauja obelys, jeigu gerai pasirinksite veislę. Jeigu pasodinsite ne tą veislę, vaisiai gali neužsimegzti arba teks purkšti, kad neužpultų ligos ir kenkėjai. Svarbu pasirinkti teisingą veislę, teisingai skiepyti ir prižiūrėti medžius, kad galėtumėte džiaugtis jų derliumi.

Dauguma uoginių kultūrų reikalauja nuolatinio dėmesio, jas reikia papildomai tręšti, purkšti, kad nesirgtų ir nepultų kenkėjai.

Pačios nereikliausios- avietės ir gervuogės, jas tereikia pririšti prie atramų. Agrastai nekelia rūpesčių, bet jas mėgsta paukščiai. Taip pat paukščiai noriai naikina žemuoges- vienas populiariausių uogų. Bet jas puola ne tik paukščiai, bet ir šliužai, ligos. Žemuoges taip pat reikia kas tris keturis metus atsodinti. Na, bet su šliužais galima kovoti jas sodinant vazonuose, o nuo paukščių gelbėtis, sodinant veisles su smulkiomis uogomis. Juoduosius serbentus verta turėti savo sode, kadangi iš jų išsivirsite gardžiausios uogienės, o ir priežiūros ypatingos nėra.

Jums tereikia atsirinkti norimus vaismedžius bei vaiskrūmius, kurie labiausiai mėgstami, ir juos užsiveisti, kad galėtumėte gardžiuotis savo vaisiais.

 

Daržas

Daržovių auginimas- daugiausia jėgų ir laiko reikalaujantis darbas sode. Bet kodėl verta jas auginti? Visų pirma todėl, kad Jūs visada turite šviežiausių ir geros kokybės daržovių ant savo stalo, antra- tai galimybė užsiauginti tokių daržovių, kurių nėra parduotuvėje.

Jeigu Jūsų netraukia tradicinis daržovių auginimo būdas, vadovaukitės mūsų patarimais, kaip tai padaryti, neusgaištant daug laiko.

Pirmiausia sumažinkite daržo sklypą.

Nedarykite ilgų lysvių.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į daržovių auginimą lysvėse- gėlynuose- šiuo atveju nereikia žemės perkasti, piktžolių būna mažiau, o derlius iš vieno kvadratinio metro padidėja.