Gyvatvorių ir augalų sodinimas

Gyvatvorė- tai linijinis medžių ir krūmų želdinys, kuris sodinamas labai mažu atstumu vienas nuo kito. Gyvatvorių esti įvairių aukščių, o tai priklauso nuo to, kokia bus jos funkcija ir kokioje vietoje norima ją matyti. Gyvatvorės taip pat būna formuojamosios ir neformuojamosios arba laisvai augančios.

Formuojamoji gyvatvorė- tai ištisa krūmų, lapuočių arba spygliuočių medžių eilė, kurioje kiekvienas augalas praranda savo individualumą. Neformuojamoji arba laisvai auganti gyvatvorė- tai krūmų, lapuočių arba spygliuočių medžių eilė, kurioje kiekvieno augalo kontūrai išlieka iš dalies ar visiškai. Dažniausiai, tačiau ne visada, gyvatvorė sodinama iš vienos rūšies augalų. Tradicinė gyvatvorė- formuojamoji, ji karpoma vasarą. Žydinti gyvatvorė priskiriama prie neformuojamųjų, ji karpoma augalams peržydėjus.

Augalų sodinimas

Dekoratyvinius augalus apželdinamajame sklype labai svarbu sodinti į tokias vietas, kuriose tas augalas geriausiai “atsiskleidžia” ir sudaro didžiausią grožio įspūdį. Tik belieka apsispręsti, kokio tipo augalas labiausiai atitiks Jūsų lūkesčius tiek pagal estetinį vaizdą, tiek pagal lepumą, tiek pagal sklype vyraujančio dirvožemio sąvybes.